"Czterej pancerni i pies". Wpadki na planie

maput
01.01.2013 00:00
A A A Drukuj
Wpadki na planie

Wpadki na planie "Czterech pancernych i psa" (Wpadki na planie)

- To się wytnie... - mówi się. Zobacz, co się wyciąć zapomniało.

 

Lufa zwrócona w prawo, podczas gdy w kolejnym ujęciu z innej perspektywy widać, że jest odwrócona w przeciwnym kierunku. Lewe ucho Szarka raz czarne, raz białe (Szarika grały aż trzy psy). Różne hełmofony na głowie Janka Kosa (Janusz Gajos) w trakcie kręcenia jednej sceny. Widoczne szyny wózka kamery... -  ''Czterej pancerni i pies'' aż roją się od błędów, pomyłek i niedopatrzeń.


Odcinek II - ''Radość i gorycz''

- Scena przed przekroczeniem Bugu - dziewczyna regulująca ruchem kieruje czołg na bok. Ledwo ''Rudy'' znika z kadru a do dziewczyny podbiega Gustlik, który jeszcze przed sekundą był na wieży.

- Kiedy Szarik się popisuje przez chwilę w kadrze widać furgonetkę ekipy filmowej marki ''Nysa''. Po popisach Szarika załoga wskakuje na ''Rudego'' wjeżdżającego na most. Przez chwilę przed czołgiem widać głowę Grigorija, który powinien siedzieć w czołgu.

- Janek pomaga Grigorijowi przycinać wąsy. W trzymanym przez Gruzina lustrze odbija się twarz, stojącego obok kamery, Leonarda Sosnowicza - tresera Szarika.


Odc. III - ''Gdzie my, tam granica''

- Podczas wyprawy do niemieckiego czołgu Janek ma brudną twarz. W kolejnym ujęciu jego twarz jest czysta, a za chwilę znów brudna.


W odc. IV - ''Psi pazur''

- Marusia mówi po rosyjsku a ruch jej ust wskazuje, że kwestie są wypowiadane w języku polskim.

- Janek walczy z niemieckim żołnierzem, którego ''eliminuje'' uderzeniem kolby Czereśniak. W następnym ujęciu Janek znowu walczy... z tym samym żołnierzem!

- Janek podbiega do Olgierda. Pod kombinezonem Kosa widać, że bluza mundurowa jest ucięta na wysokości klatki piersiowej (spod kombinezonu widoczna była tylko górna część munduru, dolną dla wygody obcinano).

Odcinek V- ''Rudy, miód i krzyże''

- Pancerni przeszukują dymiące ruiny by znaleźć beczkę na miód. W głębi ruin przez chwilę widoczny jest człowiek wrzucający do środka świecę dymną.


- W scenie dekoracji widać stojące w rzędzie czołgi. Kamera przesuwa się wzdłuż szeregu. Jeden z czołgów ma numer 102. Kamera dojeżdża do załogi ''Rudego'' a ci stoją przed czołgiem 102.

Odcinek IX - ''Zamiana''

- Pancerni pilnują pracujących na ulicy Gdańska jeńców niemieckich. W III serii na tej samej ulicy rozgrywają się walki o Berlin (sceny realizowane były z wykorzystaniem tej samej dekoracji wybudowanej w Aleksandrowie koło Łodzi).

Odcinki X - ''Kwadrans po nieparzystej'' i XI - ''Wojenny siew''

- Witold Pyrkosz ma na lewej nodze gips. Aktor skręcił nogę podczas prób w teatrze i przez jakiś czas musiał pracować z nogą w gipsie.

Odcinek XI - ''Wojenny siew''

- Gustlik i Tomasz przyłączają się do siejących żołnierzy. Janek w kolejnych ujęciach raz siedzi we włazie nowego typu (jedna klapa), a raz we włazie starego typu (dwie klapy rozchylane na boki).

W odcinku XVIII - ''Pierścienie''

- Pancerni spotykają trzech Francuzów. W kieszeni kombinezonu Gustlika wyraźnie widać zarys okularów przeciwsłonecznych.


- Żołnierze strzelają z karabinków Kałasznikowa, które produkowano dopiero po wojnie.

 

 

maput/czterejpancerni.pl

 

Więcej znajdziesz na portalu www.czterejpancerni.pl

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Premiery