"Czterej pancerni i pies". Wpadki na planie

maput
01.01.2013 00:00
A A A Drukuj
Wpadki na planie

Wpadki na planie "Czterech pancernych i psa" (Wpadki na planie)

- To się wytnie... - mówi się. Zobacz, co się wyciąć zapomniało.

 

Lufa zwrócona w prawo, podczas gdy w kolejnym ujęciu z innej perspektywy widać, że jest odwrócona w przeciwnym kierunku. Lewe ucho Szarka raz czarne, raz białe (Szarika grały aż trzy psy). Różne hełmofony na głowie Janka Kosa (Janusz Gajos) w trakcie kręcenia jednej sceny. Widoczne szyny wózka kamery... -  ''Czterej pancerni i pies'' aż roją się od błędów, pomyłek i niedopatrzeń.


Odcinek II - ''Radość i gorycz''

- Scena przed przekroczeniem Bugu - dziewczyna regulująca ruchem kieruje czołg na bok. Ledwo ''Rudy'' znika z kadru a do dziewczyny podbiega Gustlik, który jeszcze przed sekundą był na wieży.

- Kiedy Szarik się popisuje przez chwilę w kadrze widać furgonetkę ekipy filmowej marki ''Nysa''. Po popisach Szarika załoga wskakuje na ''Rudego'' wjeżdżającego na most. Przez chwilę przed czołgiem widać głowę Grigorija, który powinien siedzieć w czołgu.

- Janek pomaga Grigorijowi przycinać wąsy. W trzymanym przez Gruzina lustrze odbija się twarz, stojącego obok kamery, Leonarda Sosnowicza - tresera Szarika.


Odc. III - ''Gdzie my, tam granica''

- Podczas wyprawy do niemieckiego czołgu Janek ma brudną twarz. W kolejnym ujęciu jego twarz jest czysta, a za chwilę znów brudna.


W odc. IV - ''Psi pazur''

- Marusia mówi po rosyjsku a ruch jej ust wskazuje, że kwestie są wypowiadane w języku polskim.

- Janek walczy z niemieckim żołnierzem, którego ''eliminuje'' uderzeniem kolby Czereśniak. W następnym ujęciu Janek znowu walczy... z tym samym żołnierzem!

- Janek podbiega do Olgierda. Pod kombinezonem Kosa widać, że bluza mundurowa jest ucięta na wysokości klatki piersiowej (spod kombinezonu widoczna była tylko górna część munduru, dolną dla wygody obcinano).

Odcinek V- ''Rudy, miód i krzyże''

- Pancerni przeszukują dymiące ruiny by znaleźć beczkę na miód. W głębi ruin przez chwilę widoczny jest człowiek wrzucający do środka świecę dymną.


- W scenie dekoracji widać stojące w rzędzie czołgi. Kamera przesuwa się wzdłuż szeregu. Jeden z czołgów ma numer 102. Kamera dojeżdża do załogi ''Rudego'' a ci stoją przed czołgiem 102.

Odcinek IX - ''Zamiana''

- Pancerni pilnują pracujących na ulicy Gdańska jeńców niemieckich. W III serii na tej samej ulicy rozgrywają się walki o Berlin (sceny realizowane były z wykorzystaniem tej samej dekoracji wybudowanej w Aleksandrowie koło Łodzi).

Odcinki X - ''Kwadrans po nieparzystej'' i XI - ''Wojenny siew''

- Witold Pyrkosz ma na lewej nodze gips. Aktor skręcił nogę podczas prób w teatrze i przez jakiś czas musiał pracować z nogą w gipsie.

Odcinek XI - ''Wojenny siew''

- Gustlik i Tomasz przyłączają się do siejących żołnierzy. Janek w kolejnych ujęciach raz siedzi we włazie nowego typu (jedna klapa), a raz we włazie starego typu (dwie klapy rozchylane na boki).

W odcinku XVIII - ''Pierścienie''

- Pancerni spotykają trzech Francuzów. W kieszeni kombinezonu Gustlika wyraźnie widać zarys okularów przeciwsłonecznych.


- Żołnierze strzelają z karabinków Kałasznikowa, które produkowano dopiero po wojnie.

 

 

maput/czterejpancerni.pl

 

Więcej znajdziesz na portalu www.czterejpancerni.pl

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • Janusz Knap

    0

    Podczas walk gdy pszczoły obsiadaja pancerz, jest scena taranowania czołgiem transportera, EWIDENTNIE widac że prze stranowaniem jest on PRZECHYLANY na prawy bok co ułatwilo jego staranowanie RUDYm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Premiery